НОВИНИ САЙТУ ВГО ZOOCBIT


ПРАВИЛА ФОРУМУ

 
СайтСайт  ФорумФорум  РадикалРадикал  ЗареєструватисьЗареєструватись  Вхід  

Частка
 

 Чорний дрізд

Донизу 
АвторПовідомлення
?????
ГістьЧорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Re: Чорний дрізд   Чорний дрізд EmptyНд 16 Жовт 2011, 21:48

У Києві живе "міська" популяція чорних дроздів - вони перейшли на осілий спосіб життя, чого не скажеш про "лісових" побратимів. Тенденція урбанізації поширюється з заходу на схід, з великих міст до містечок. Частіше дрозди тримаються на проталинах над теплотрасами та під низькими лапами ялин у парках міста.
Доречі, Ви можете допомогти цим сусідам взимку - яблука (розрізані навпіл), виноград, інші ягоди і фрукти. Коли птах стає постійним відвідувачем годівнички, будете слідкувати за трапезою з відстані у пару метрів, хоча птах дуже обережний!
На початок Донизу
Масяня
Кінолог-птахолюб
Кінолог-птахолюб
Масяня

К-ть повідомлень : 444

Чорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Re: Чорний дрізд   Чорний дрізд EmptyСб 14 Травень 2011, 12:36

Я спостерігаю їх не перший рік, ягоди горобини швидко зникають, а птахи залишаються... Може вони ще щось знаходять під снігом?

Чорний дрізд Rst_13
На початок Донизу
iositaros
Птахолюб
Птахолюб
iositaros

К-ть повідомлень : 312

Чорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Re: Чорний дрізд   Чорний дрізд EmptyВт 10 Травень 2011, 10:25

Если урожай рябины и других ягод хороший, дрозды остаются пока есть пища.
На початок Донизу
Масяня
Кінолог-птахолюб
Кінолог-птахолюб
Масяня

К-ть повідомлень : 444

Чорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Re: Чорний дрізд   Чорний дрізд EmptyПн 09 Травень 2011, 19:26

Чи не той це птах, що залишаєтся зимувати у наших містах?
Я одного разу побачила в зимку таку пташку і навіть заклякла від здивування - як, це ж дрізд, це ж перелітний птах? Що ж він робить у нас взимку? Чим харчуєтся?
На початок Донизу
iositaros
Птахолюб
Птахолюб
iositaros

К-ть повідомлень : 312

Чорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Re: Чорний дрізд   Чорний дрізд EmptyСб 23 Квіт 2011, 16:31

Шикарная птица. Я когда то держал чёрного дрозда, песня просто класс, не наслушаешся клас2 .
На початок Донизу
anthony

anthony

К-ть повідомлень : 146

Чорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Чорний дрізд   Чорний дрізд EmptyПн 10 Січ 2011, 23:59

Чорні дрозди спритні, жваві, добре, як і всі представники родини, співають. Вони «товариські», проте часто можуть зчиняти між собою бійки. Зате, дуже швидко після бійки, дрозди знову миряться. Цікаво те, що варто якомусь чорному дроздові озватись, як переважно, на його поклик появляється інший дрізд. Ще чорним дроздам та й більшості дроздів притаманна так звана зухвалість, сміливість, недовіра та хитрість і ще обережність. Раз «обдурений» дрізд не попадає удруге в ту ж халепу.

Чорний дрізд 800px-Male_blackbird

Дрозди добре літають, але, якщо його застати зненацька, дрізд спершу борсається і перекидається, а потім уже злітає. В кущах вони переважно швидко бігають. У дроздів гарний слух і добре розвинені голосові зв’язки, за що їх називають «лісовими солов’ями».

Чорний дрізд — птах, розміром удвічі менший за шпака, але удвічі більше міського горобця. Матово-чорний, з яскравим оранжево-жовтим дзьобом. Самки — гороб’ячого кольору, пташенята — теж, але з невеликими плямочками.
Поширення.

Дрозди живуть тільки в лісах (або поблизу лісів у чагарниках). Вони селяться, як в теплих тропічних лісах, так і в північних лісах, гаях, навіть у саванах.

Поширені у всіх країнах Європи. Ареал з Європи доходить до північного побережжя Африки. У меншій кількості, чорні дрозди розповсюджені від берегів Чорного до берегів Каспійського морів. У Росії кількість чорного дрозда невелика, оскільки ареал цього виду до Росії практично не доходить. Рідке поширення чорних дроздів є у Індії але у більшій кількості на індокитайському півострові. Менший за кількістю ареал є по всій Австралії та Новій Зеландії. В Україні чорний дрізд є одним з найпоширеніших птахів.

Харчування

Живляться чорні дрозди комахами, слимаками, червяками, рідше всякими ягодами і гусінню. Особливо чорний дрізд дуже любить дощових черв’яків, уміє витягувати їх із землі, не розриваючи на частини. На харчування дрозди виділяють мало часу, більшість часу ж вони проводять з іншими дроздами.

Розмноження


Чорний дрізд 598px-Amselnest_lokilech

Гніздо будує не високо над землею, будує з грунту, обмазує землею. Іноді краде землю з квіткових горщиків. Гнізда дрозди в’ють із тоненьких сухих прутиків, моху, корінців, та інших стеблин. Усередині з посиленою дбайливістю чорні дрозди викладають суху траву. У гнізді чорного дрозда найчастіше 2-4 яйця, забарвлених в зеленуватий, або синюватий колір, з крапочками рудого(помаранчевого) кольору. Пташенята народжуються безпомічними. Розміром вони трохи менші за горобця.

Оборона

Коли до гнізда наближається чужий, зазвичай, самець, сміливо атакує недруга. А якщо оборона не приносить успіху, чорний дрізд прикидається немічним і кульгавим, „незграбно” втікакючи і ведучи за собою ворога подалі від гнізда.
На початок Донизу
Спонсируемый контент
Чорний дрізд Empty
СтворюватиТема: Re: Чорний дрізд   Чорний дрізд Empty

На початок Донизу
 
Чорний дрізд
На початок 
Сторінка 1 з 1

Права доступу до цього форумуВи не можете відповідати на теми у цьому форумі
Форум об'єднання ZООСВІТ  :: ОРНІТОЛОГІЯ :: КОМАХОЇДНІ ПТАХИ :: Знайомство з комахоїдними птахами-
Перейти до:  
Создать форум | © phpBB | Безкоштовний форум підтримки | Зв'язок | Поскаржитися | Останні дискусії